Máig megoldatlan rejtély az LGT Amerikába szökött gitárosának halála
Barta Tamás tragikusan végződött életének fontosabb állomásait mutatja be Hajdú Eszter dokumentumfilmje.
Barta Tamás tragikusan végződött életének fontosabb állomásait mutatja be Hajdú Eszter dokumentumfilmje.
Kijevtől a Bajkál-tóig örökítette meg az 1990 utáni Oroszországot a hazai underground krónikásaként ismertté vált Szilágyi Lenke.
Virtuális és valóságos utazásaink, nagyon is igazi kríziseink: egy könyv a haza elvesztéséről és a visszatérés lehetetlenségéről, egy pedig a néha igencsak groteszk életközépi démonokról.
Elrabolt sztáríró, Putyin mackója, lelakatolt műfordítók és a karanténidőszak sajátos feldolgozásai - három mozgalmas mozgóképet hordtunk itt és most hűvös halomba.
Ludas Matyi és Karinthy, Bulgakov és Vonnegut, kollázs és grafika - az emblematikus hazai grafikusművész, Réber László életművébe vethetjük bele magunkat egészen október legelejéig.
Bevezetés a retikül történelmébe, avagy, ahogy Karinthy mondja, van aki a revolverért, van aki a rúzsért nyúl.
Kevesebb helyszín, kevesebb program, távolságtartás, nincs büfé - de legalább lesz, ellentétben a többi nagy európai klasszikus zenei fesztivállal.
Egy újabb, a mélyben kalandozó, az élet alapvető kérdéseire választ kereső skandináv filmről, valamint egy felnőtteknek is, gyerekeknek is izgalmakat kínáló animációs filmről van szó.
Szubjektív, képes történelmi séta Nádasdy Ádámmal, figurális művészeti kiállítás és elhallgatott múltbeli bűnök a Hvg ajánlójában.
Egy megrázó, díjnyertes lengyel film, Dustin Hoffman klasszikus alakítása és ellenkultúra a HVG ajánlójában.
Sokakat sérthet a legjobb kortárs képzőművészek rangsorolása, de a lista nem akárhogy készült. Az első világháború idején készült páratlan fotók megnézéséhez pedig most elég felmennünk az internetre. Kulturális ajánló.
Három neves szerző műveit ajánljuk, de nem mind könnyű olvasmány.
Egy francia mintára készült német filmből kiderült, mennyire mást jelent a Hitler keresztneve a két országban.
Egy 350 évvel ezelőtti járvány sokban hasonlított az idén látottakhoz - persze ugyanennyire sok mindenben különbözött is attól.
Valóságos hősök, párhuzamos életutak és afroamerikai tematika, ami eddig távol állt a hollywoodi háborús és posztháborús filmektől.
Pályi András nem igazán bánja, hogy egy "feljelentés" nyomán ez lett a Tigris sorsa, mert annyira gyengének tartja ifjúkori zsengéjét, hogy annak kéziratát sem mutatja meg senkinek.
Valóságunk a nyúl üregébe ugrott, a szürreális az új realitás része lett, alternatív valóságok között élünk - idei tavaszunkra, sőt, 2020 eddigi majdnem teljes egészére reflektál Kútvölgyi-Szabó Áron kiállítása.
A Marilyn Monroe-ról és Coco Chanelről készült emblematikus portrékat tekinthetjük meg – még bő egy hétig.
Meleg férfiak kapcsolatairól szól Nádasdy Ádám szelíd humorral és finom iróniával megírt műve, a Szakállas Neptun, melyből megtudhatunk egyet s mást a nyunyóka szóról is.
Nem zenés katekizmusnak készült, így nem kell hívőnek lenni ahhoz, hogy erre a cd-re valaki odafigyeljen.